Časté dotazy

Cena od 650 Kč/m2 na realizaci napínaných podhledů včetně montáží

Často kladené otázky o napínaných podhledech a stropech

Dnešní trh s napínanými podhledy je zaplaven produkcí různé kvality a původu. U mnohých spotřebitelů vzniká odůvodněná obava o ekologické složce nabízené produkce. Jsou napínané podhledy bezpečné?

Odpověď: Ano, podhledy jsou naprosto ekologicky bezpečné. Naše napínané podhledy odpovídájí státním normám.

Často slyšíme, že po tradiční opravě stropů (sádrokarton, malba) se za několik let z důvodů objektivních příčin (sedání domu, opravy u sousedů, kolísání teploty nebo vlhkosti v bytě atd.) podhled začíná praskat nebo opadávat, objevují se skvrny a pod. Jak dlouho mi budou sloužit Vaše napínané podhledy?

Odpověď: Můžeme říci, že životnost napínaných podhledů prakticky není omezená. Poskytujemedvanáctiletou záruku. Nejvyšší mechanická pevnost plátna zajistí dlouholetou službu: napínané podhledy jsou barevně stálé, neprověsí se a nepoškodí přiběžnémmechanickém působení.Napínané podhledy je možné omýt v jakoukoli dobu bez obav z protržení obyčejným mopem nebo utěrkouzapomocí běžních čistících prostředků.

Existuje názor, že po montáži napínaných podhledů se může změnit akustika v místnosti, nebudou „bubnovat“?

Odpověď: Akustika v místnostech se skoro nezmění. Rezonanční frekvence napínaných podhledů je nízká a na poslech podhledy „bubnovat“ nebudou, což se vysvětluje velmi jednoduše – plátno našich napínaných podhledů má podvojnou impregnaci a zvýšenou pevnost. Zkušenosti ukazují, že napínané podhledy se často používají v bytech při úpravě pokojů, kde se instaluje domácí kino.

Existuje názor, že napínané podhledy „nedýchají“?

Odpověď: Dýchá-li nalakovaný parket nebo vícevrstvé lamino, vinylové tapety nebo strop pokrytý akrylovou barvou? Současné syntetické materiály se vyrábějí v přísném souladu s ekologickými normami, proto obavy o „nedýchající“ materiály nejsou ničím podloženy. Napínané podhledy plně odpovídají přísným hygienickým normám.

Kolik času zabere montáž napínaných podhledů?

Odpověď: Montáž napínaného podhledu v jedné místnosti zabere v průměru 1 neúplný pracovní den.

Rozhodli jsme se nainstalovat v bytě napínané podhledy, v jaké době je možné provést montáž?

Odpověď: napínané podhledy je možné namontovat v době oprav a po nich. Jen je nezbytné, aby stěny byly již opravené nebo alespoň nahozené a my měli přístup ke stěnám.

Jaká svítidla je možné instalovat do napínaných podhledů?

Odpověď: Do napínaných podhledů je možné namontovat skoro jakékoli světelné přístroje (bodové, typu Armstrong, tzv. „rybí oka“). Jediným omezeným pro bodová světla je jejich výkon. Výkon bodových světel instalovaných do napínaného podhledu nesmí převýšit 50 Wt.

Jakou péči musím věnovat napínaným podhledům, existují nějaké zvláštnosti nebo doporučení?

Odpověď: napínané podhledy nevyžadují žádnou zvláštní péči. V případě potřeby je možné je otřít vlhkým hadrem s použitím mycích prostředků neobsahujících rozpouštědla a abrazivní materiály.

Je možná demontáž a opakovaná montáž podhledu?

Odpověď: Ano, je to možné, i když v reálném životě nejsou důvody pro úplnou demontáž napínaného podhledu. S našimi autorizovanými dealery jsme se nikdy nesetkali s takovou nutností kromě řady případů, kdy se zákazník rozhodl nanést na nosný podhled protiplís ňový nátěr po provedené montáži. Vzhledem k tomu, že při prvotní instalaci probíhá ořezání technologického přídavku, doporučujeme provést částečnou demontáž poloviny podhledu. Po provedení prací (teoreticky to může být instalace elektrického vedení nebo oprava stoupaček) se uvolněné části montují zpět do lišt, odinstalování přitom nezabere hodně času.

Kde je možné instalovat napínané podhledy?

Odpověď: Napínaný strop je možné instalovat v jakýchkoli místnostech – obytných, společenských, kancelářích atd. Bez žádných omezení lze montovat napínané podhledy v koupelnách a sprchách v podmínkách zvýšené vlhkosti. Důležitou zvláštností těchto podhledů je to, že je možné instalovat v nevytápěných místnostech (například v domech ve výstavbě v zimě), naše podhledy nepodléhají působení minusových teplot. Napínané podhledy je možné montovat v sejsmicky neklidných a pobřežních lokalitách, kde je vysoká koncentrace soli a vlhkosti ve vzduchu.

V našem bytě jsou velmi nízké podhledy, do jaké výšky se sníží podhledy po instalaci?

Odpověď: Při instalaci napínaných podhledů se určí dolní uhel místnosti a od něj se provádí upevnění lišt. Jeho šířka je okolo 3 cm. Tímto způsobem podél dolního uhlu se plátno napínaného podhledu sníží o 3-4 cm. Větší výška bude dána v případě vestavěných svítidel – to je určováno rozměry svítidel. Avšak ideálně rovný podhled s povrchem, který měkce rozptyluje světlo, v konečném důsledku vytváří jednotný prostor a vizuálně zvětšuje objem místnosti.

Je možné udělat napínané podhledy složité formy?

Odpověď: Plasticita napínaných podhledů je taková, že umožňuje dělat podhledy prakticky jakékoli konfigurace včetně víceúrovňových přehybů. Jsou možné i kombinace našich podhledů se sádrokartónem. Máte-li designérské nápady a pochybujete o možnosti jejich realizace, doporučujeme se obrátit na nás nebo na autorizované dealery. Kdokoli z našich dealerů Vám může poskytnout konzultaci.

Je možné nanášet potisk na napínané podhledy?

Odpověď: Ano, je to možné. Struktura a vlastnosti plátna napínaného podhledu jsou takové, že při potisku solventními barvami na širokoformátových tiskárnách můžeme zajistit nanesení obrázků prakticky fotografické kvality. Struktura podkladu nebude prosvítat přes nanesenou barevnou vrstvu na napínaném podhledu, a takto lze získat ideální zobrazení. Italská oblaka, kubánské azuro prosvítající skrz palmové listy, labutě odlétající do dálky, krajky květoucí višně na pozadí pokojného májového nebe – jakékoli zobrazení je možné nanést na podhled. A těch možností k vytvoření unikátních interiérů za pomocí fototisku na stěnách! Kromě toho se díky této technologii jakékoli Vaše oblíbené fotografie mohou „přemístit“ do Vašeho interiéru a přidat neopakovatelnost a svébytnost Vašemu obydlí.

Co se děje s podhledem při extremně vysokých nebo nízkých teplotách?

Odpověď: Při působení extrémních teplot se s podhledy nic neděje.
V teplotním rozpětí od -50 do +70 C natažení plátna v liště zůstává neměnným, povrch podhledu neztrácí své vlastnosti. Kromě toho se podhledy odolávají vlhkosti a přítomnosti sloučenin chloru. Bazény, garáže, balkony, studené sklady – podhledy vydrží dlouho v jakémkoli z těchto míst.

Mohou podhledy zajistit termoizolaci místnosti?

Odpověď: Ke srovnání si vezmeme příklad s okny. Jednoduchý rám nebo dvojsklo nezajistí v místnosti spolehlivou termoizolaci. Vzduch je špatným vodičem tepla, má proto lepší termoizolační schopnosti. Tato vlastnost se využívá při vytváření vícekomorových rámů s dvojsklem – vzduchová mezera dělá zázraky. Stejné pravidlo se týká podhledů. Plátno instalované v několika centimetrech od hlavního podhledu vytvoří vzdušný polštář a napomáhá snížení ztráty tepla přes podhled. Kromě toho mohou být na podhledu použity jakékoli dodatečné termoizolační materiály, které budou skryty pohledům rovným hladkým plátnem napínaného podhledu.