Napínané podhledy versus sádrokartonové stropy

Napínané podhledy versus sádrokartonové stropy

Uvažujete o rekonstrukci nebo vylepšení stropu? Nevíte, jestli si vybrat sádrokarton nebo napínaný podhled? Poradíme vám.

Na internetu koluje mnoho informací, někdy mylných, někdy částečně pravdivých, a proto jsme se rozhodli, že vám pomůžeme zorientovat se.

Sádrokartonové stropy jsou klasikou. Udělat sádrokartonový strop zvládne kde kdo, a někdy to podle toho dopadá. Výhoda jsou levné pořizovací náklady a poměrně snadná instalace, ale co dál? Variabilita tvarování stropu je značně omezená a některé vlastnosti sádrokartonu nejsou přínosné. Často se stává, že za několik let z důvodu sedání domu, opravy u sousedů, kolísání teploty nebo vlhkosti začíná podhled praskat a opadávat.

Proč nevyužít moderjnější technologie? Napínané stropy nabízejí mnohem sofistikovanější vlastnosti – nejvyšší mechanická pevnost plátna zajistí dlouholetou službu, napínané podhledy jsou barevně stálé, neprověsí se a nepoškodí při běžném mechanickém působení a je možno je omýt třeba obyčejným mopem či útěrkou s použitím běžných čisticích prostředků.

Napínané podhledy jsou jasným vítězem. Potřebujete ještě lepší důkaz? Máte ho mít! Společnost Euro Ceilling nabízí záruku 10 let! Ještě se potřebujete rozmýšlet?

<<< Zpět na seznam článku <<<